Takmičenje u pripremanju jela po izboru

Датум: 05. Maj 2017 12:55 Категорија: 2017

Učenici pokazali umeće u roštiljanju. Pobednici "Zlatni kotlić" iz odeljenja U11

Po tradiciji, poslednjeg četvrtka u mesecu, Tehnička škola organizuje takmičenja u kuvarstvu za svoje učenike. Mesec april je bio rezervisan za pripremu jela po izboru, a takmičenje je održano 28. 04. u dvorištu Tehničke škole. Učenici su se uglavnom odlučili za pripremu specijaliteta sa roštilja, a pored toga, pripremali su i sarmu, Karađorđevu šniclu i sataraš. Pobednička ekipa u sastavu Milan Dragić, Darko Jovanović i Nemanja Stanisavljević pripremala je pileći batak u skrami. Drugo mesto je osvojila ekipa Fantastični trio iz odeljenja U21, a treće Dekijevi mangupi iz odeljenja U11. Sledeće takmičenje se održava tokom maja, a na redu je Čorbijada.