Gulašijada jača od hladnoće

Датум: 25. Decembar 2017 14:10 Категорија: 2017

Maturantkinje odnele pobedu

U okviru tradicionalnih mesečnih takmičenja u pripremanju jela, 20. 12. je, uprkos hladnom vremenu, uspešno održana druga Gulašijada Tehničke škole Despotovac. Prijavljeno je 14 ekipa, a deset se pojavilo na takmičenju. Pobedila je ekipa pod nazivom Dekijeve drugarice u sastavu: Gabrijela Plašintović I Jovana Stojanović, kuvari iz odeljenja U31 i Katarina Jovanović iz odeljenja TT41 - turistički tehničar. Drugi su bili Simini momci, automnehaničari iz odeljenja M11: Veljko Janković, Goran Živković i Aleksandar Vučković. Treći su bili Dejčini momci, mešovita ekipa kuvara i konobara iz U11: Saša Veselinović, Jovan Panić i Veljko Pavlović. Medalje je dodelila Kancelarija za mlade Despotovac, a diplome i zahvalnice Tehnička škola Despotovac. Žirijem je predsedavao Dejan Novaković, profesor kuvarstva, a ostali članovi su bili nekadašnji učenici Pavlović Lazar i Stojković Darko, direktori osnovnih škola Nešić Danijel (OŠ Stevan Sinđelić) i Simić Tomica (OŠ Despot Stefan Visoki) i profesori Kovačić Aleksandar, Stojanović Dragana, Aleksić Biljana i Anđelković Nebojša.