Slatko srce je pobedilo

Датум: 28. Februar 2018 12:57 Категорија: 2018

Održana druga Tortijada. Najbolja Kristina Ilić

U Tehničkoj školi je 26. 02. 2018. održano drugo takmičenje u pripremi i dekoraciji torti i kolača gde je bilo prijavljeno 17 eksponata, pet u kategoriji Najbolja torta i dvanaest u kategoriji Najbolji kolač. Pobednici u kategoriji torti bili su: prvo mesto - kuvar Kristina Ilić i konobari Anđela Milovanović i Anica Milivojević iz odeljenja U11; drugo mesto - sestre Vlatka i Viktorija Radojković (E21 elektrotehničar računara i TT11 turistički tehničar) i treće mesto - Anđela Pavić TT11 turistički tehničar. Posebnu nagradu i srebrnu medalju osvojio je profesor ekonomske grupe predmeta Saša Đorđević, koji je spremio čizkejk.
U kategoriji kolača: prvo mesto - Kristina Ilić, kuvar - odeljenje U11; drugo mesto Marko Dimitrijević, kuvar - odeljenje U21 i treće mesto Marko Bogosavljević, automehaničar - odeljenje M11.
Žiri je bio sastavljen od vrhunskih poznavalaca poslastičarstva, a činili su ga: Dejan Novaković, profesor kuvarstva i predsednik žirija, profesori Aleksandar Kovačić, Dragana Stojanović, Dobrila Milanović - Cica, zatim šefica računovodstva Aleksandra Dimitrijević, predstavnik Kancelarije za mlade Nenad Božić, učenica turistički tehničar TT31 Jelena Janković, suvlasnik restorana Šest topola Ivana Petrović i učenica srednje škole "Nikola Tesla" iz Jagodine Katarina Novaković.