Uspešne kuvarice i najuspešnije u roštiljanju

Датум: 19. April 2018 13:37 Категорија: 2018

Ni kiša nije sprečila takmičenje. Prva godina odnela pobedu

Druga učenička Roštiljada pod okriljem Tehničke škole održana je 18. 04. 2018 godine uz učešće deset od četrnaest prijavljenih ekipa. Četiri ekipe je pokolebala jutarnja kiša koja je vrlo kratko trajala. Pobednička ekipa je "Uspešne kuvarice" iz prve godine ugostiteljskog smera koju su činile Kristina Ilić, Miljana Stojanović (kuvari) i Anica Milivojević (konobar). Drugo mest su osvojili "Biljanini kulinari" Darko Jovanović, Marko Dimitrijević i Dušan Stojanović (kuvari) i konobar Nemanja Stanisavljević iz odeljenja U21. Treće mesto je osvojila ekipa "Srećne kuvarice" mešovita ekipa iz odeljenja E21-elektrotehničari računara Vlatka Radojković i Dušan Marjanović i TT11-turistički tehničar Viktorija Radojković. Žiri su činili eminentni poznavaoci i zaljubljenici u roštilj: predsednik žirija, profesor kuvarstva Dejan Novaković, pomoćnik predsednika žirija profesor Aleksandar Kovačić, profesor Aleksandar Đorđević, šef kuhinje stacionara bolnice Ana Gligorijević, doktor stomatologije Marko Nikolić, koordinator Kancelarije za mlade Nenad Božić i učenice iz odeljenja TT31 Milica Đorđević i Jelena Janković. Na meniju su bili sledeći specijaliteti: ćevapčići, pljeskavice, pljeskavice u skrami, rolovani ćevapčići, punjena bela vešalica, ražnjići, rolovani ražnjići, pileća prsa, crevca, pilećča krilca, pileći batak, svinjske šnicle na natur način, , sveže kobasice, punjene kobasice sa kačkavaljem, suva i sveža slanina, kao i razne vrste salata (srpska, šopska, paradajz, krastavac, kupus i mešana kao i poneka ljuta papričica), a sve spremljeno na raznim vrstama roštilja i grejnoj ploči (tanjirača ili talandara) i začinjeno crnimlukom. Žiri je bio na teškim mukama, ali je odoleo velikoj ponudi roštilja.