Obeležen dan zdrave hrane u našoj školi

Датум: 22. Oktobar 2018 09:29 Категорија: 2018

16. oktobra 2018 godine u našoj školi je obeležen dan zdrave hrane.
Po peti jubilarni put organizuje se dan zdrave hrane u obliku manifestacije "16. oktobar svetski dan zdrave hrane". Na manifestaciji učenici predvođeni profesorom kuvarstva Dejanom Novakovićem pripremili su preko 50 vrsta različitih jela u etno stilu  na ressavsko - vlaški način a sve servirano u zemljanim (grnčarija) i drvenim posudama a  ukrašeno  čergama i heklanim stolnjacima i ostalim starinskim unikatnim predmetima. 


Toga dana je učenicima i profesoru kuvarstva udruženje Bela crkva iz Beljajke dodelilo je zasluženi pehar za osvojeno prvo mesto na sedmom etnofestivalu  koji je održan još 14/15.07.2018 godine jer su tada učenici prikazali najbolji etno sto gde ih je komisija nagradila osvajanjem prvog mesta. Pehar je 16. oktobra dodeljen povodom organizacije svetskog dana zdrave hrane koji je organizovan  u Tehničkoj školi Despotovac a sa izmeštenom lokacijom u Predškolskoj ustanovi Rada Miljković u Despotovcu.