Kuvari - za zlatnu medalju

Датум: 20. Decembar 2018 20:07 Категорија: 2018

Kuvari Tehničke škole Despotovac osvojili zlato na kulinarskom takmičenju. 

12.12.2018. U hotelu Palace u Beogradu održano je 23. medjunarodno takmičenje “Slava gastro” u organizaciji Sacen international federacije za istocni deo Evrope i zapadni Balkan. Tema takmičenja je bila “srpske slave i njihovi običaji”. Tehničku školu na ovom takmičenju predstavljali su učenici druge i treće godine smer kuvar a predvodjeni profesorom kuvarstva Dejanom Novakovićem. Učenici koji su učestvovali na takmičenju su: 
- Radica Djurdjević 3. godina
- Aleksandra Marković 3.godina
- Stefan Radosavljević 3. godina
- Kristina Ilić 2. godina
- Miljana Stojanović 2. godina
Ovaj tim je osvojio sledeće nagrade:
- Slavsku povelju i zlatnu medalju za Tehničku školu iz Despotovca kao instituciju;
- Svaki učenik je nagradjen zlatnom medaljom;
- Profesor Dejan Novaković je nagradjen slavskom poveljom,zlatnom medaljom i zlatnim peharom za najboljeg profesora kuvarstva u 2018. godini od Sacen intenational federacije.
Učenici su spremili 60 vrsta jela na tradicionalan srpski način pokazujući kako se sprema slava u resavskim krajevima. Sve je bilo servirano u etno stilu (zemljanim i drvenim posudama) a postavljeno u starinskom stilu na čergama i ukraseno buklijom, kupicom i bardakom.
Ukusi hrane i aranzman su fascinirali žiri pa nagrade nisu izostale.
Tehnička škola Despotovac čestita nagradjenima, vi ste naš ponos.