ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ, 05-09. ОКТОБАР 2015. ГОДИНЕ

Датум: 05. Oktobar 2015 11:58 Категорија: 2015

Ove nedelje se obeležava Dečija nedelja.

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ,  05-09. ОКТОБАР 2015. ГОДИНЕ

Понедељак, 05. 10. 2015.   (Јавна и медијска кампања Дечје недеље)
Парламент ученика ( Педагог и Антић Бранимир) 5/6.час
-         Предавње „Дифузија и ЦК“- ученица Јована Грлица;
-         Поруке љубави, подршке и пажње- израда;
-         дистрибуција програма обележавања Дечје недеље у техничкој школи- за сваку ОЗ)
 „Мостови међу генерацијама“ ( веће проф. српског језика)
-         Организовање сусрета са старима; посета наших ученика Дому за стара лица са краћим забавним програмом- рецитације, оркестар и поздравни говор;
-         Дистрибуција пакета за старе од стране ЦК- волонтери Техничке школе

Уторак, 06. 10. 2015. (Сусрет са стручњацима из породичног права)
- Представљање најбољих литерарних радова ученика на тему „ПОРОДИЦА“ у оквиру школе- на огласној табли и сајту Школе. – веће проф. српског језика

- Израда графита на зиду школе „ Са осмехом у школу“ ( КЗМ и наши ученици)
         - Предавање за матуранте у сали „ Брак и породица“ – стручњаци за породично право ИЛИ  Видови подршке породици од стране ЦСР- представници Центра за социјални рад.

Среда, 07. 10. 2015. (Посета ученика са изузетним резултатима градоначелнику или службама за бригу о деци и младима при општинској управи)
-         пријем најбољих ученика који су постигли запажене резултате на такмичењима код Градоначелника или код Служби за бригу о деци ИЛИ организовање пријема у школи.
-         Изложба Ликовних радова ученика у холу школе на тему „Породица“

Четвртак, 08.10. 2015. (Спортски дан)
-Крос ученика  „ Трка за срећније детињство“ (Црвени Крст- дистрибуира налепнице у вредности 50,00 динара- по броју- Сав приход иде школи за помоћ угроженим ученицима или куповину реквизита за физичко васпитање Организатори Струч. веће професора физичког)

Петак, 09. 10. 2015. (Књига на дар)
-         Крај акције „Књига на дар“- у којој су прикупљани наслови лектира, уџбеника и остали за обогаћивање књижног фонда школске библиотеке
-         Приказ књиге – за литерарну секцију- ( библиотекар и ученик; ПП презентација и дискусија)
-Почетак радова на постављању Теретане на отвореном- из школске зграде (КЗМ)

Парламент ученика упућује захтев директору и Наставничком већу да у оквиру Дечје недеље буду скраћени часови, и да се одложе евентуални писмени задаци, тестови и испитивања.
ОДЛУКА: О Д О Б Р Е Н О
Часови су у оквиру Дечје недеље 35 минута, осим када је Крос, тада су 30 минута.
Одложити све писмене и усмене провере за оцену, осим уколико сами ученици не траже да буду оцењени.