Plan javnih nabavki

Датум: 23. Novembar 2020 11:00 Категорија: 2020

Fajl plan javnih nabavki možete preuzeti ovde

PROJEKAT "NAJjače protiv nasilja!"

Датум: 07. Oktobar 2020 11:38 Категорија: 2020

PROJEKAT "NAJjače protiv nasilja!" U DESPOTOVCU:
U Tehničkoj školi Despotovac u Despotovcu danas je održano još 5 (pet) radionica na kojima je predstavljen projekat „Najjače protiv nasilja“ , forum teatar i teatar potlačenih.
Učenici su uzimali učešće u promeni toka radnje u scenama koje su edukatori postavljali ispred njih, učili da misle-misleći, da deluju-delujući...Odeljenja koja su danas pratili rad vršnjačkih edukatora su Elektrotehničari računara 1. razred -10 učenika; Automehaničari 3. Razred- 7 učenika, turističkohotelijerski tehničari 2. Razred-11 učenika; turističkohotelijerski tehničari 1. Razred-12 učenika; kuvari –konobari 2. Razred - 9 učenika.
Profesor likovnog je informisan o aktivnostima i nagradnom likovnom konkursu za kalendar NEnasilja za 2021. godinu. Edukatori su predložili direktoru pozivanje medija kako bi obavestili javnost o projektu i planiranim aktivnostima kao i postignutim rezultatima. Profesorima Građanskog vaspitanja je predloženo da na svojim časovim uzmu učešće u realizaciji nagradnog konkursa, afirmaciji pozitivnih vrednosti, tolerancije, saradnje...(Iz izveštaja Marijane Miladinović-Jovanović, školskog pedagoga, mentorke vršnjačke edukacije).

PROJEKAT "NAJjače protiv nasilja!"

Датум: 07. Oktobar 2020 11:30 Категорија: 2020

PROJEKAT "NAJjače protiv nasilja!" U TEHNIČKOJ ŠKOLI U DESPOTOVCU:

Dana 05.10.2020. je u Tehničkoj školi Despotovac u Despotovcu vršnjačke edukatorke Sara i Veronika krenule su sa realizacijom radionica u okviru projekta „Najjače protiv nasilja“. Radi se sa grupama učenika koje su ove nedelje u školi na nastavi. Sve aktivnosti se odvijaju u našoj velikoj sali nove škole.

Edukatorke su predstavile projekat, upoznale učenike sa tehnikom forum teatra i teatra potlačenih, obradile zaleđene slike i pozivale učenike da postanu učesnici aktivnih situacija koje su zaleđenim slikama demonstrirale, razgovarale o mogućim promenama toka nasilnih situacija, osećanjima, odlukama aktera i publike da se uključe, reaguju, pasivno posmatraju, snimaju ... ili upute na medijaciju. Upoznale su učenike dva odeljenja 1. razreda sa pojmom medijatora i medijacije i najavile dalje informisanje na tu temu. Treća radionica je bila kod maturanata. Sa njima su studiozno razgovarale o svim oblicima nasilja u našoj školi, o tome da konflikti rastu, ne nastaju u trenutku i da smo svi odgovorni što nemarno puštamo da se situacije komplikuju i ne pokušavamo da ih rešimo, da akterima pomognemo dok se situacija drastično ne pogorša. Dotakle su teme o mogućoj promeni toka konflikta i to sada sa jedne uzrasne distance, a u odnosu na period kada su bili mlađi, tek došli u srednju školu, pozvale ih na aktivnu saradnju u pripremi performansa sa porukom NEnasilja.

Danas su realizovane tri radionice.(Iz izveštaja Marijane Miladinović Jovanović, školskog pedagoga, supervizorke tima protiv nasilja u ovoj školi).

Najjače protiv nasilja

Датум: 24. Septembar 2020 08:29 Категорија: 2020

Projekat "Najjače protiv nasilja" 25.09. формиран тим Техничке школе Деспотовац: Иван Милетић- професор; Александра Сара Миладиновић вршњачки медијатор; Вероника Јовановић, Сашка Коновкин 29.30. 08. 2020. Обучени тимови школа на тренингу у Великој Плани 31.08.2020. Педагог школе и Иван Милетић упознају Наставничко веће са циљевима и задацима пројекта, Постављају на огласну таблу у наставничкој канцеларији активности и теме пројекта 23.09. 2020. Вршњачки медијатори едукатори упознају Ученички парламент са пројектом, активностима, задацима...

Pravila ponasanja u skoli za vreme epidemije Kovid 19

Датум: 22. Septembar 2020 10:03 Категорија: 2020

Pravila ponasanja u skoli za vreme epidemije Kovid 19

Preporuke za rad

Pravila ponašanja u školi tokom trajanja epidemije COVID-19

Prevencija zaštite od virusa (MPNTR)

Suočavanje sa osećajem da nešto propuštamo pojačano je u periodu izolacije.

Датум: 23. April 2020 11:35 Категорија: 2020

Beleške sa psihoterapije

Датум: 01. April 2020 15:18 Категорија: 2020

Психосоцијална подршка ученицима - ПЕДАГОГ

Датум: 20. Mart 2020 10:06 Категорија: 2020

Психосоцијална подршка ученицима - ПЕДАГОГ

Важне информације за за ученике и родитеље

Датум: 19. Mart 2020 22:34 Категорија: 2020

Све информације за ученике и родитеље у вези увођења ванредног стања као и учења на даљину можете видети на следећем линку

Привременa обустава рада просветних установа због ванредног стања

Датум: 19. Mart 2020 21:00 Категорија: 2020

Након саопштене одлуке о привременој обустави рада просветних установа због ванредног стања, Техничка школа Деспотовац је предузела све потребне мере да се процес образовања и преношења знања не заустави. Директор Добрица Стојановић је са педагошким колегијумом направио план рада под новим околностима који је одмах примењен. У најкраћем могућем року, направљена је потребна инфраструктура и уз помоћ друштвених мрежа, настава се од данас успешно одвија на даљину уз заједнички труд свих запослених и ученика наше школе.
Позивамо све наше пратиоце да следе пример наших ученика и ово време искористе паметно. Ширимо знање, а не панику.