Пријем чланова Парлемента ученика код представника локалне самоуправе

УГЛЕДНИ ЧАС - Основе туризма и угоститељства

Дана 06.10.2016.год. одржан је угледни час проф. Марице Милановић у одељењу Тт11 на тему "Туристичка понуда општине Деспотовац". Презентацију је презентовала ученица Бојана Бојовић, ученица одељења Тт21, учесница прошлогодишњег Републичког такмичења.
Радионица - "УГРОЖЕНА ПРАВА"

Дана 05.10.2016.год. ученици, чланови Парламента ученика, Техничке школе су учествовали у радионици на тему "УГРОЖЕНА ПРАВА".
Воћни ражњићи

Дана 04.10.2016.год. поводом обележавања дечје недеље, ученици угоститељске струке су са својим професорима припремали воћне ражњиће којима су били послужени сви ученици школе и запослено особље.
Nastava u bloku TT11

Učenici mašinske struke izrađuju nadstrešnicu

Takmičenje iz turizma, 2016.god.

Prezentovanje rada na temu "Razvoj omladinskog turizma u Srbiji" - izabrana destinacija opština Despotovac, 25.3.2016.god., Beograd
Sajam obrazovanja 2016

Maturanti Tehničke škole Despotovac posetili su 10. 03. 2016. godine u okviru programa profesionalne orijentacije NOU fest, koji se održava u zgradi Visoke medicinske škole u Ćupriji. Predstavilo se 18 visokoškolskih institucija među kojima su: Singidunum, Beogradska poslovna škola, Fakultet inženjerski nauka, Metropolitan, Ekonomski fakulteti u Nišu i Kragujevcu, Poslovna škola za ekonomiju i preduzetništvo, Fakultet za pravne i poslovne studije Novi Sad, Pravni fakultet, Visoka medicinska škola u Ćupriji, Fakultet ekološke poljoprivrede, štand Univerziteta u Kargujevcu, Agronomski fakultet u Čačku, Institut za nuklearne nauke Vinča... Sajam su posetila sva odeljenja završnih razreda, tačnije preko 110 učenika. Besplatan prevoz učenika omogućio prevoznik "Globus" iz Despotovca.
Активности волонтера у 2015.

Прослава Светог Саве

Обележавање Светог Саве у Техничкој школи у Деспотовцу почело је приредбом, рециталом који су спремили ученици драмско рецитаторске секције уз пратњу професора српског језика и књижевности, Валентине Стевановић и Драгане Ранђеловић. Фолклорна секција Техничке школе представила се гостима, ученицима и професорима у другом делу програма, уз пратњу кореографа Петра Миладинова. Овогодишњи колачар, професор Саша Манојловић, обавио је сечење славског колача у наставничкој канцеларији Техничке школе уз присуство свих запослених и ученика угоститељске струке.