Sajam obrazovanja 2016

Maturanti Tehničke škole Despotovac posetili su 10. 03. 2016. godine u okviru programa profesionalne orijentacije NOU fest, koji se održava u zgradi Visoke medicinske škole u Ćupriji. Predstavilo se 18 visokoškolskih institucija među kojima su: Singidunum, Beogradska poslovna škola, Fakultet inženjerski nauka, Metropolitan, Ekonomski fakulteti u Nišu i Kragujevcu, Poslovna škola za ekonomiju i preduzetništvo, Fakultet za pravne i poslovne studije Novi Sad, Pravni fakultet, Visoka medicinska škola u Ćupriji, Fakultet ekološke poljoprivrede, štand Univerziteta u Kargujevcu, Agronomski fakultet u Čačku, Institut za nuklearne nauke Vinča... Sajam su posetila sva odeljenja završnih razreda, tačnije preko 110 učenika. Besplatan prevoz učenika omogućio prevoznik "Globus" iz Despotovca.
Активности волонтера у 2015.

Прослава Светог Саве

Обележавање Светог Саве у Техничкој школи у Деспотовцу почело је приредбом, рециталом који су спремили ученици драмско рецитаторске секције уз пратњу професора српског језика и књижевности, Валентине Стевановић и Драгане Ранђеловић. Фолклорна секција Техничке школе представила се гостима, ученицима и професорима у другом делу програма, уз пратњу кореографа Петра Миладинова. Овогодишњи колачар, професор Саша Манојловић, обавио је сечење славског колача у наставничкој канцеларији Техничке школе уз присуство свих запослених и ученика угоститељске струке.
Ukrašavanje hola škole za Novogodišnje praznike

U organizaciji Parlamenta učenika obavili smo tradicionalno ukrašavanje hola škole za Novogodišnje praznike i u organizaciji dramsko recitatorske sekcije realizovali priredbu za sve učenike i profesore.
Profesionalna orijentacija maturanata Tehničke škole

Profesionalna orijentacija maturanata Tehničke škole započela je nizom aktivnosti u ovoj školskoj godini: popunjavanjem upitnika FPE Futura-univerziteta Singidunum, posetom Jagodinskoj školi Nikola Tesla u kojoj su se maturantima pomoravskog okruga predstavili Agronomski, Učiteljski... i drugi fakulteti, distribucijom propagandnog materijala tehničkog fakulteta u Boru svim maturantima...
Украшен хол школе новогодишњим украсима.

Blok nastava Elektrotehničara

Učenici elektrotehničke struke smera Elekltrotehničar računara i Elektrotehničar za termičke i rashladne uređaje su u okviru blok nastave posetili Fabrku kablova u Jagodini.
Ljudska i manjinska prava

10. 12. 2015. održana vršnjačka edukacija na temu "Ljudska i manjinska prava" ispred Instituta za evropske poslove. Predavanjem za učenike odeljenja elektrotehničara računara 4. razreda u Tehničkoj školi za vreme 7. časa. Predavanje realizovao Darko Milošević, diplomirani pravnik iz Despotovca, govorio o raznim vidovima diskriminacije sa kojima se sreću određene društvene grupacije u Republici Srbiji.
Dan volontera

U sali Crvenog krsta u Despotovcu 4. decembra 2015. godine obeležen Dan volontera. Veliki broj učenika Tehničke škole učestvuje u volonterskim aktivnostima Kancelarije za mlade i Crvenog krsta Despotovac.
Dan borbe protiv SIDE