Profesionalna orijentacija maturanata Tehničke škole

Profesionalna orijentacija maturanata Tehničke škole započela je nizom aktivnosti u ovoj školskoj godini: popunjavanjem upitnika FPE Futura-univerziteta Singidunum, posetom Jagodinskoj školi Nikola Tesla u kojoj su se maturantima pomoravskog okruga predstavili Agronomski, Učiteljski... i drugi fakulteti, distribucijom propagandnog materijala tehničkog fakulteta u Boru svim maturantima...
Украшен хол школе новогодишњим украсима.

Blok nastava Elektrotehničara

Učenici elektrotehničke struke smera Elekltrotehničar računara i Elektrotehničar za termičke i rashladne uređaje su u okviru blok nastave posetili Fabrku kablova u Jagodini.
Ljudska i manjinska prava

10. 12. 2015. održana vršnjačka edukacija na temu "Ljudska i manjinska prava" ispred Instituta za evropske poslove. Predavanjem za učenike odeljenja elektrotehničara računara 4. razreda u Tehničkoj školi za vreme 7. časa. Predavanje realizovao Darko Milošević, diplomirani pravnik iz Despotovca, govorio o raznim vidovima diskriminacije sa kojima se sreću određene društvene grupacije u Republici Srbiji.
Dan volontera

U sali Crvenog krsta u Despotovcu 4. decembra 2015. godine obeležen Dan volontera. Veliki broj učenika Tehničke škole učestvuje u volonterskim aktivnostima Kancelarije za mlade i Crvenog krsta Despotovac.
Dan borbe protiv SIDE

Sajam zdrave hrane

U tehničkoj školi je održan Sajam zdrave hrane.Hranu su priipremili i aranžirali učenici ugostiteljske struke
Sajam turizma u Novom Sadu

09.10.2015. godine učenici turističke i ugostiteljske struke posetili su 48. Međunarodni sajam turizma u Novom Sadu i Petrovaradinsku tvrđavu.
Volonteri Crvenog krsta

Učenici Tehničke škole kao volonteri Crvenog krsta.
Predavanja u dramskoj sekciji

U okviru Dečje nedelje i Meseca knjige u Tehničkoj školi je u petak, 09.10. 2015. godine održano predavanje za učenike koji posećuju dramsko- recitatorsku sekciju. U školskoj biblioteci učenicima su od strane bibliotekara predstavljena dva pisca V. Šekspir i A. P. Čehov.