Poseta 16-tom sajmu turizma u Nišu

02.04.2015 godine učenici turističkog smera posetili su 16. Međunarodni sajam turizma u Nišu, Čele kulu i Nišku tvrđavu u okviru predmeta Agencijsko i hotelijersko poslovanje - nastava u bloku.
Ugledni čas hemije

Profesor hemije Jelena Grozdić Radosavljević, održala je 30.03. 2015. ugledni čas na kome je realizovala nastavnu jedinicu "Ugljeni hidrati"
Učenici TT31 na blok nastavi

Učenici odeljenja TT31 dana 25.03.2015 godine u okviru predmeta Agencijsko i hotelijersko poslovanje - nastava u bloku, posetili su "Park minijatura" u Despotovcu .
Sajam obrazovanja u Ćupriji 2015

Овогодишњи сајам образовања за школе поморавског округа одржан је 12. и 13. марта у Високој медицинској школи у Ћуприји. 12. марта представљали су се факултети међу којима су били: грађевински, факултет за хотелијерство и туризам, машински, математички, саобраћајни, технолошки, универзитет Унион, ПЕП, технолошко металуршки, Универзитет Метрополитан, агрономски, биолошки, економски Крагујевац и Ниш, Фармацеутски, факултет инжењерских наука, географски, факултет спорта и физичког васпитања, БПШ, висока техничка и Универзитет у Крагујевцу (првни, економски, ФИЛУМ,...) Сјам је посетило 26 матураната Техничке школе, разговарали су са представницима факултета, добили информаторе и понели промотивне материјале са штандова високошколских институција. 13. марта Техничку школу представили су основцима поморавског округа педагог школе и професори из тима за професионалну оријентацију. Ученици Јелена Крстић, туристички техничар и Игор Живковић, кувар презентовали су школу и своја занимања са великим ентузијазмом. Подељењени су промотивни материјали, пружали смо информације професорима, ученицима и родитељима који су посетили сајам. Посећеност је била веома велика. Излагачки простор и организација "НОУ тима" је за сваку похвалу.
Projekat pod nazivom Obrazovanje za socijalnu inkluziju

Finale turnira u malom fudbalu 2014. godine

Kako započeti sopstveni biznis

Kancelarija za mlade opštine Despotovac i Kancelarija za ekonomski razvoj opštine Despotovac u saradnji sa regionalnom agencijom za ekonomski razvoj Šumadije i pomoravlja organizovala je trodnevnu obuku za 1. grupu od 20 učenika završnih razreda Tehničke škole, 12.-14. 11. 2014. godine u gradskoj biblioteci. Tema obuke je bila " Kako započeti sopstveni biznis- START UP PAKETI". Opšti cilj obuke je podizanje preduzetničke kulture, znanja i veština kod postojećih i potencijalnih preduzetnika, povećanje broja MSPP i povećanje procenta njihovog opstanka na tržištu, kao i smanjenje broja nezaposlenih.
Stručna praksa metalostrugara

Nastavnik praktične nastave Mića Velimirović sa učenicima odeljenja M31 - metalostrugari na času praktične nastave 28.11. 2014. godine. Nastavna jedinica: usecanje žlebova i kontrola pomičnim merilom.
Дечја недеља

Svetski dan zdrave ishrane

Proslava povodom dana svetskog dana zdrave ishrane u organizaciji profesora kuvarstva Dejana Novakovića i učenika prvog, drugog i trećeg razreda, smer kuvar.