Festival " Srpski sto posne hrane"

Датум: 27. Decembar 2019 08:32 Категорија: 2019

Na 22. po redu takmičenju - festivalu " Srpski sto posne hrane" koji je održan na Iriskom vencu na Fruškoj gori u hotelu"Norcev" učestvovala je i Tehnička škola iz Despotovca sa zadatkom da spremimo resavsko vlaški posni sto. Profesor Kuvasrtva Dejan Novaković sa sovja pet učenika Radisavljević Aleksandar i Rajić Đorđe učenici prvog razreda smer kuvar i učenici  trećeg razreda smer kuvar Jelena Blagojević, kristina Ilić i Miljana Stojanović  Pripremili su 51 jelo strogo posno na uqu i vodi  i to sve servirali na etno način u zemljanim posudama i drvenim podmetačima.  Sa tim da su imali i  performans oko dekoracije stola mala drvena kolca, čeze, drvenu sofru sa malim stoličićima, kao i neizbežne čerge i stolnjaci stari po stotinu godine, na meniju je bilo od igle do lokomotive posne hrane:  sarmice od zelja, vinovog lišća, puwene paprike pasuljem bobove pihtije, pastrmka iz resave, albino pastrmka žute boje na vlaški način, resavska baklava i druge đakonije.  

 
Ovo takmičenje pored škola ugostilo je pojedince restorane, hotele i udruženja. 

Tehnička škola je dobila diplomu i  osvojila je prvo mesto za pripremljenu hranu dobijajući pehar. Prvo mesto kao pobednik u aranžiranju stola isto pehar. Profesor kuvarstva je jedini od gostiju bio u žiriju.  On je nagrađne  velikim peharom i medaljom