Beleške sa psihoterapije

Датум: 20. Mart 2020 10:06 Категорија: 2020

Психосоцијална подршка ученицима - ПЕДАГОГ

Прочитај

Важне информације за за ученике и родитеље

Датум: 19. Mart 2020 22:34 Категорија: 2020

Све информације за ученике и родитеље у вези увођења ванредног стања као и учења на даљину можете видети на следећем линку

Прочитај

Привременa обустава рада просветних установа због ванредног стања

Датум: 19. Mart 2020 21:00 Категорија: 2020

Након саопштене одлуке о привременој обустави рада просветних установа због ванредног стања, Техничка школа Деспотовац је предузела све потребне мере да се процес образовања и преношења знања не заустави. Директор Добрица Стојановић је са педагошким колегијумом направио план рада под новим околностима који је одмах примењен. У најкраћем могућем року, направљена је потребна инфраструктура и уз помоћ друштвених мрежа, настава се од данас успешно одвија на даљину уз заједнички труд свих запослених и ученика наше школе.
Позивамо све наше пратиоце да следе пример наших ученика и ово време искористе паметно. Ширимо знање, а не панику.

Прочитај

Психолошка саветодавна подршка за ученике, родитеље и запослене у установама образовања и васпитања

Датум: 19. Mart 2020 21:00 Категорија: 2020

Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће због новонастале ситуације извршити пренамену СОС линије за пријаву насиља у образовно – васпитним установама, а позивом на број телефона 0800 200-201 од 23. марта 2020. године ученици, родитељи и запослени у установама образовања и васпитања могу добити психолошку саветодавну подршку.

Циљ подршке је добробит појединца, породице и целокупне заједнице. Будући да психолошка саветодавна подршка подразумева ублажавање утицаја кризног догађаја, олакшавање процеса опоравка и спречавање или смањење могућих последица на психичком плану, Министарство ће предузети додатне напоре како би умањило последице стреса ученика, родитеља и наставника.

Сви ученици, родитељи и запослени у установама образовања и васпитања, који сматрају да им је потребна помоћ и подршка, оснаживање у превазилажењу проблема, стреса и анксиозности у условима ванредног стања и епидемије могу позвати број 0800 200-201.

Телефон ће радити сваког радног дана од 9-14 часова.

На линији ће бити ангажовани стручни сарадници – психолози и педагози који су радили на СОС линији за пријаву насиља у образовно – васпитним установама и други сарадници Министарства.